O Martinovi

Martin Mažár profil facebookDobrý deň,
volám sa Martin Mažár a som tréner predajných zručností a psychológie predaja. Pomáham obchodníkom a podnikateľom zvyšovať predaj, aby za ten istý čas práce zarobili viac peňazí.

Svoje skúsenosti som získal počas 15-ročnej praxe ako predajca v priamom predaji a v maloobchode.

Dlhé roky (5 rokov) som patril medzi TOP 3 najlepších obchodníkov vo firme v rámci celého Slovenska.  Bežne som predával 3 až 4-krát viac než ostatní obchodníci a moje mesačné predaje robili až 9 % obratu firmy.

Posledných 9 rokov sa aktívne venujem trénovaniu obchodníkov. Za ten čas som ich vyškolil viac ako 6000 naživo a 20 000 cez internet prostredníctvom online kurzov.

Martin Mažár na prednáške

Svojimi článkami prispievam aj do odborných časopisov. 

Moje články nájdete v časopisoch ako sú Investor, Next Future, Sales+ a na mnohých webových stránkach napr. podnikam.sk, upbook.sk atď.

Prednášal som aj na vysokej škole.

Som autorom niekoľkých ebookov a online kurzov určených pre obchodníkov a malých podnikateľov:

Bloger roka certifikatV roku 2014 som získal 2. miesto v súťaži Bloger roka v kategórii, ekonomika, spoločnosť a biznis.

Okrem práce trénera, som aj obchodník, aby som si priamo v teréne overil, čo funguje a čo nie. Mám zásadu, že školím len to, čo sám používam alebo som v minulosti používal.

V posledných rokoch som sa zameral na využitie internetu, teda webu, emailu a sociálnych sietí v praxi obchodníka. Bežne ich používam vo svojej praxi a prinášajú úžasné výsledky.

Za 12 mesiacov som prostredníctvom týchto nástrojov získal 892 klientov a príjem, ktorý niekoľkonásobne predčil moje predchádzajúce príjmy.

Tak isto tieto techniky fungujú aj mojim klientom  a dosahujú vďaka ním podobné výsledky. Napríklad web finančného poradcu Jara Ileka za 15 mesiacov zarobil až neuveriteľných 50 000 euro. (viac výsledkov a referencií nájdete tu).

Neustále testujem nové techniky predaja. V súčastnosti sa zameriavam na telefonovanie klientom na základe psychológie predaja a novodobých techník predaja.

O výsledkoch mojich testovaní informujem v článkoch na mojich blogoch www.expertnapredaj.sk a www.predajnetechniky.sk.

Ak chcete byť vždy prioritne informovaní, zaregistrujte k odoberaniu nových článkov a tipov. Spolu s registráciou získate aj zadarmo ebook „Ako viac predávať a stať sa TOP obchodníkom“. Zaregistrovať sa môžete tu.

 

Čo hovoria o mne ľudia, s ktorými som pracovali alebo využili moje služby?

mgr_jarosla_ilekAko finančný sprostredkovateľ pracujem od roku 2005. Už od začiatku ma nebavilo telefonovať klientom a oslovovať cudzích ľudí. A práve preto som vždy hľadal spôsoby ako rozbehnúť podnikanie tak, aby mi klienti volali sami. Za toto obdobie som si vyskúšal mnoho ciest a spôsobov, aby som zistil čo funguje a čo nie.

V roku 2008 som si založil webovú stránku, ktorá ma trošku zviditeľnila na webe.

No reálny prínos bol mizivý. Bol som rád, ak sa mi vďaka webu ozval 1 klient za niekoľko mesiacov. Niekedy to bolo viac, niekedy menej, ale celkovo to bola bieda.

V lete 2013 som absolvoval kurz „Predaj Naruby“, v ktorom som dostal kompletný návod ako si urobiť webovú stránku a aké aktivity na jej podporu spraviť, aby reálne prinášala klientov a zarábala peniaze.

Spočiatku som trocha váhal, a až po niekoľkých mesiacoch som sa pustil do práce. Spravil som si nový web www.expertnafinancie.sk, ktorý som urobil presne podľa návodu z kurzu „Predaj Naruby“. Urobil som všetko, čo mi Martin povedal a spravil som aj také veci, ktorým som na začiatku nerozumel a nedávali mi zmysel hneď.

Aj vďaka novej webovej stránke ma začalo kontaktovať niekoľko násobne viac klientov ako predtým. Za necelé 2 týždne som si spravil presnú štatistiku. Oslovilo ma 19 ľudí, ktorí chceli využiť moje služby. A to prebehli len 4 mesiace od jej spustenia. Dosiahol som to, o čom som sníval už od začiatku svojej kariéry. Klienti ma oslovujú sami a takto sa mi to naozaj veľmi páči.

Jaroslav Ilek, www.expertnafinancie.sk, Oblastný riaditeľ, Fincentrum

 

Branislav Blazicek 1Martina Mažára som spoznal v novembri 2008, keď som sa zúčastnil prvýkrát jeho školenia. Od začiatku mi „nedal vydýchnuť“ a nemal som ho moc rád :-). A práve jeho neodbytnosť, profesionalizmus, trpezlivosť a vynaliezavosť mi dala ten správny smer, skrátka to bola cesta ako „to pôjde“. Mal pravdu, keď nám vravel, čo je to naj a naopak čoho sa treba vystríhať. Neskôr keď som stratil náboj a takú tú dravosť, bol to zase práve Martin, ktorý mi dal ten správny impulz, aby moja kariéra pokračovala tým správnym smerom. Hlavne jeho príčinou som za posledných päť rokov ocenený top obchodník vo svojej práci na Slovensku. Martina Mažára môžem vrelo odporučiť všetkým firmám, alebo jednotlivcom, ktorý stratili vo svojej práci „drive“,alebo naopak potrebujú sa naučiť veci, ktoré tu používa iba málo obchodníkov a naopak v zahraničí sa používajú už nejaké tie roky. Martin vie dať obchodníkom ten správny smer a spraviť z nich top. Čo má v konečnom dôsledku dopad aj na úspešnosť a výsledky aj vašej firmy! Martin je skrátka profesionál, do ktorého rúk by som zveril svoju firmu.

Branislav BlažíčekNajlepší obchodník univerzálnej siete, Allianz Slovenská poisťovňa

 

Vyjadrenia ďalší ľudí, si môžete prečítať tu.

11 komentárov

 1. Webinář Ako vďaka web stránke dosiahnuť úspech a mať hojnosť klientov | Blog pro realitní makléře 21. století
  aug 25, 2014 @ 09:53:12

  […] pár týdny mi zavolal Martin Mažár a zmínil se, že bychom mohli udělat společný webinář. Ten nápad mě nadchnul. Martin […]

  Reply

 2. Otto Nagy
  sep 08, 2014 @ 15:24:56

  Dobrý deň pán Mažár.
  Ďakujem Vám za zasielanie Vašich info ako si vylepšiť podnikanie.
  Nakoľko mám obrovské množstvo emailov od ľudí, mojich minulých aj terajších zákazníkov, rád by som ich znovu oslovil ohľadom nových produktov. Určite toho máte veľa ale napriek tomu by som Vám rád preposlal na zhodnotenie moju ponuku s ponukovým listom. Mám to pripravené aj pre veľkoobchod (bioobchody a lekárne) ale aj pre maloodberateľov. Rád by som, keby ste poradil príp. poopravil. Toto oslovenie zákazníkov je veľmi dôležité. Mojim cieľom je vytvoriť priateľskú atmosféru a udržať si priazeň a dôveru zákazníka aj do budúcna. Máme už určité skúsenosti v oblasti zdravej výživy a radi by sme vytvorili veľkú komunitu priaznivcov podobne zameraných a priateľskú komunikáciu medzi nimi. A popri tom, poradiť vypomôcť ale aj predávať produkty z nášho e-shopu. Asi sa Vás to už netýka ale aj stránka by potrebovala zmenu. Mohol by ste pomôcť?
  Ďakujem, srdečne zdraví Nagy Otto, Galanta

  Reply

 3. miki
  sep 13, 2014 @ 08:31:51

  Zdravím.
  Pár dní čítam Vaše články a veľa mi dali. Pracujem na projekte / http://www.adbags.sk / a rozbieham ho v okresoch SL,KK a PP. je to drahé, nie je to pre mňa,počúvam denne. Ale verím,že sa to aj pomocou Vašich článkov zlepší a % obchodov stupne.
  Miki

  Reply

 4. Jozef
  sep 13, 2014 @ 13:36:12

  Dobrý deň pán Mažár.

  Nakoľko nižšie spomínaný formulár som tam nenašiel, využil som možnosť kontaktovať Vás z iného miesta.
  Ako spomínate, mám Vám napísať s čím najviac bojujem pri kontaktovaní klientov.
  Hodne času trávim telefonovaním aby som si dohodol s potenciálnym klientom stretnutie.
  Stáva sa, že aj pri niekoľkých volaniach v priebehu viacerých dní mi nezdvihne telefón, ak zdvihne poviem mu na rovinu čo je predmetom stretnutia, nemá záujem o stretnutie. Skúšal som aj nič nepovedať, chce vedieť o čom bude. Niekedy zruší dohodnutý termín aj bez ospravedlnenia. Pracujem v oblasti atlernatívnej medicíny.
  Ďakujem Vám za odpoveď.
  Seminár Predaj na ruby, ktorý skončil pred týždňom, bol super, blahoželám.
  Prajem Vám pevné zdravie, všetko dobré,veľa novej energie a nápadov pre nás obchodníkov. Vaše informácie sú veľmi, veľmi potrebné a užitočné.

  pozdravuje Vás Jozef Čop

  Vaše prihlásenie na odber tipov ako zvýšiť predaj prebehlo úspešne…
  Keď napíšem ďalší tip, tak sa vám ozvem 🙂

  Aby som vám mohol ušiť tipy „na mieru“, tak budem rád, ak mi napíšete s čím „najviac bojujete“
  a čo by vám najviac pomohlo.

  Vaše námety môže napísať do formulára nižšie 🙂

  Reply

 5. Dana
  feb 24, 2015 @ 23:54:52

  Dobry vecer,precitala som si cely clanok,a som nadsena,skvele,krasne dakujem s uctou Dana Kudriova

  Reply

  • Martin Mažár
   feb 25, 2015 @ 06:46:34

   Dobrý deň, som rád, že sa vám články páčia 🙂 Prajem veľa úspechov 🙂

   Reply

 6. ANNA KLADIVIKOVA
  mar 23, 2015 @ 17:00:58

  DOBRY DEN, CHCELA BY SOM VEDIET CI STE VYDAL NEJAKU KNIHU A KDE SI JU MOZEM KUPIT. DAKUJEM

  Reply

 7. Martin
  mar 09, 2016 @ 00:16:57

  Zdravim viete mi poslat ponuku na skolenie telefonovania?

  Reply

 8. Martin
  nov 15, 2017 @ 00:59:09

  Prosím o pomoc: Vytvoril som si Web stranku na Webnode ale nevybral som si firemnú ale obyčajné stranky bez možnosti predaja… Ide mi o to že tam je iný editor ako u firemných stránok a neviem si vytvoriť Diskusné forum na stránke, našiel som iba Formular.. Tak som skusil vytvoriť stranku cez Firemné a tam neviem odstrániť možnosť nakupný košík, takže som ostal pri obyčajnom WEBE a diskusné fórum na ňom nesmie chýbať prosim vás touto cestou o pomoc

  Reply

  • Martin Mažár
   nov 27, 2017 @ 11:35:03

   Bohužiaľ s týmto ti neviem poradiť 🙁 S Webnode už nepracujem niekoľko rokov. Odporúčam využiť Webovač na tvorbu stránok. http://WWW.webovac.sk

   Reply

Zanechať komentár

error: Content is protected !!