Ako naplánovať príspevky na fanpage na niekoľko dní dopredu

Túžili ste niekedy po šteniatku? Niekomu sa tento sen splnil v detstve, iní na jeho splnení zapracovali až v dospelosti.

Psi sú úžasní spoločníci, dávajú veľa bezpodmienečnej lásky, ale vyžadujú si aj určitú starostlivosť.

Na každom psovi sa odrazí myslenie jeho majiteľa. Na prvý pohľad vidíte, či sa majiteľ psovi venoval alebo nie. Ináč sa pozerá na psa, ktorý si osvojil základné hygienické návyky a bez problémov ovláda pokyny, akými sú ľahni, sadni, k nohe alebo nechaj.

Ak ste výchovu šteniatka zanedbali, o pár mesiacov neskôr sa vám to vráti ako bumerang.

A čo má výchova psov spoločné s fanpage na Facebooku?

Starostlivosť. To, čo do nej investujete, sa vám raz určite vráti.

 

Mnoho obchodníkov už pochopilo, že Facebook je skvelým zdrojom nových klientov. Založili si fanpage a svojmu podnikaniu dali úplne iný rozmer.

Založenie fanpage však nestačí. Pokiaľ chcete mať úspešnú fanpage, ktorá získava platiacich klientov, nevyhnete sa pravidelnému pridávaniu príspevkov. Pravidelnosť je veľmi kľúčová. Dovolenka, choroba alebo iné nečakané udalosti sa neodpúšťajú.

Jednoduchým riešením je plánovanie. Príspevky na fanpage si naplánujte na niekoľko týždňov dopredu. Ako? Viac sa dozviete v článku.

 

Pridávanie príspevkov na fanpage je veľmi dôležité. Je to ako s cvičením. Ak pravidelne necvičíš a zješ úplne všetko, čo nezje teba, na vypracované brucho s tehličkami môžeš zabudnúť. Peknú vyšportovanú postavu nezískaš bez pravidelného cvičenia a zdravej stravy.

plánovanie príspevkovS fanpage na Facebooku je to rovnaké. Ak pravidelne nepridávaš príspevky, nemáš žiadne výsledky. Nízky počet fanúšikov, žiadne lajky, komentáre, či nebodaj zdieľania. To je realita fanpage, ktorej majiteľ sa na pravidelné pridávanie príspevkov vykašľal.

Veď uznajte sami. Od fanúšikov očakávate interakciu (lajky, komentáre, zdieľanie), pričom vaša aktivita na fanpage je na bode mrazu.

Možno sa pýtate: „Ako mám pravidelne pridávať príspevky na fanpage, keď nemám čas a za počítačom nemôžem sedieť celý deň?“

Odpoveď je veľmi jednoduchá: „Príspevky na fanpage si dopredu naplánujte!“

Mnohí z vás, ktorí si na Facebooku založili fanpage, chcú, aby ich fanpage mala čo najviac fanúšikov. Každý fanúšik je potenciálny klient. Čím je ich viac, tým lepšie. Veľký počet fanúšikov sľubuje veľký počet platiacich klientov.

Čím je fanpage väčšia, tým si vyžaduje väčší počet príspevkov. Aby som zbytočne nemárnil svoj čas, príspevky na fanpage plánujem raz týždenne. Každú nedeľu naplánujem príspevky na fanpage na 7 dní dopredu.

Ak ma cez týždeň niečo inšpiruje a napadne mi myšlienka na skvelý príspevok, ktorý sa hodí na moju fanpage, nový príspevok jednoducho doplánujem. Vytváram si tak rezervu na ďalšie dni dopredu.

Momentálne mám na svojej fanpage „Predajné techniky s Martinom Mažárom“ pripravených 170 príspevkov. 🙂

Facebook plánovanie príspevkov

 

 

Príspevky na fanpage môžete naplánovať dvojako. Buď to spravíte priamo na Facebooku alebo na plánovanie využijete platené nástroje akými sú Postplanner, Hootsuite alebo Buffer. Ja na plánovanie príspevkov využívam postplanner (na obrázku) a hootsuite.

Postplanner využívam na plánovanie príspevkov na moje fanpage na Facebooku (napr. Predajne techniky s Martinom Mažárom) a tiež aj do facebookových skupín (kde som ja admin napr. Online lídri). Hootsuite zas využívam na plánovanie príspevkov na ostatné sociálne siete.

Ďalej v článku si ukážeme, ako naplánovať príspevky zdarma priamo na Facebooku.

 

Plánovanie príspevkov priamo na fanpage

Ak chcete naplánovať príspevky na viac ako mesiac dopredu, radšej využite externé platené nástroje, ktoré som už spomínal. Na priame plánovanie príspevkov na fanpage sa spoľahnite jedine vtedy, keď plánujete príspevky maximálne na 2 týždne dopredu.

Ak by ste príspevky naplánovali na viac ako 2 týždne, Facebook zakročí a zníži ich dosah. Naplánované príspevky uvidí menší počet fanúšikov. A to veru nechcete.

Príspevky na fanpage naplánujete takto:

  1. Prihláste sa do vlastnej fanpage
  2. Napíšte príspevok v podobe textu alebo fotografie a kliknite na šípku vedľa „Publikovať“. Zobrazí sa vám možnosť „Naplánovať“.Facebook plánovanie príspevkov

 

  1. Potom už len stačí zadať dátum a presný čas, kedy sa má príspevok na Facebooku uverejniť.Facebook plánovanie príspevkov

 

Ako vidíte, je to naozaj veľmi jednoduché. Vyčleňte si jeden, prípadne dva dni v týždni (podľa veľkosti vašej fanpage), kedy sa budete venovať plánovaniu príspevkov. Mne to zaberá maximálne 2 hodinu času.

Už nemusím zbytočne sedieť za počítačom a tráviť dlhé hodiny pridávaním príspevkov na fanpage. Spravím to naraz. Potom sa môžem spokojne venovať aj iným činnostiam, ktoré sú potrebné pre moje podnikanie.

Nezabudnite, ak plánujete príspevky priamo na fanpage, naplánujte príspevky maximálne na 2 týždne dopredu. Ináč za to zaplatíte znížením dosahu vašich príspevkov.

Do komentárov pod článkom mi napíšte, ako často pridávate príspevky na vašu fanapage, a či pri tom využívate aj plánovanie. Držím palce, nech máte veľa spokojných fanúšikov. 🙂

Zdieľať na FacebookuZdieľať na FacebookuZdieľať na LinkedIn